Zázvorový sirup

Miluju zázvor,

pro mě je to zázračný produkt pro prevenci, který patří  do našeho převážně zimního období. Hodně lidí a převážně děti ho nemají rády pro jeho štiplavost. Jenže pozor!!!  Udělala jsem pár fíglů a a a a? A smíchala jsem ho do takové kombinace, že ho mohou všichni. Velmi ráda poslouchám od ostatních, že díky mojí radě je zázvor součástí jejich domácností. O mém tajemství najdete více v sekci Testovníček

Pojďme tedy k samotnému receptu na sirup. Variant je hodně. Neustále recept vylepšuji a obměňuji. Někdy přidám víc toho a uberu onoho. Nejprve si koupím všechny ingredience a začnu tím, že omyji zázvor, který nakrájím na tenké plátky. To samé udělám s citróny.

Nakrájený zázvor s citróny vložím do 1,5 l litru vody, přidám badyán a celou skořici a povařím 10 minut. Většinou to vařím večer, aby přes noc mohlo dojít k louhování. Krásně pak voní celý byt. Ráno přes gázu přeliji do čistého hrnce a přidám 0,5 kg třtinového cukru. Sirup je po něm hnědší. Pokud chcete mít sirup krásně žlutý přidej normální cukr krystal. Někdy přidám sirupfix někdy kyselinu citronovou a někdy nic. Podle nálady. Povařím dalších 10 minut a horké naliji do skleniček. Po otevření skladuji v lednici.

Můžete zalít malého panáka sirupu buď horkou vodou nebo studenou. Obě varianty jsou prima.

S přáním krásně prožitých dní