JAK na zánět močového měchýře

Hany, proč nechodíš na koupaliště?  Hany, proč se s námi nejdeš vykoupat do rybníku? Hany, proč nejdeš k nám do bazénu? Hany, proč nechodíš na boso? Hany, pojď s námi do vířivky!

Prosím tě okamžitě zavři nebo ofouknu! Děti vezměte si ty bačkory nebo se nastydnete od nohou! Nebudu sedět na sněhu nebo mi nastydne močák !!!

Pálením při močení to vždycky začalo. Pak následovalo snad každou minutu nutkání na močení a s každým dalším močením se intenzita a pálení zvyšovala. Někdy jsem si říkala, že to rozpiju čajíčkama. Pokud však situaci špatně vyhodnotíte, můžete se dostat do pěkného průšvihu. Zimnice je to nejmenší co vás může potkat. O zánětu ledvin ani mluvit nebudeme a raději uděláme všechno pro to, abychom se vědomě k zánětu ani nedostali.

Au au au zánět močového ústrojí  je opravdu hoooodně nepříjemný, hnusný a  nikdo ho nechcete. Vždycky se mi to rozjelo hrozně rychle. Tím myslím , že do 4 hodin jsem se klepala zimnicí a prožívala bolesti, které snad ani nechci popisovat. Proto jsem s prvními náznaky hned běžela k lékaři a nikdy se nemýlila =  plné pole leukocytů = antibiotika.

Klidně 3 krát i 4 krát ročně.  Po antibiotikách přišla nezvaná návštěva v podobě gynekologické mykózy. Poté dva měsíce klid a koloběh začal nanovo. Koho by tohle bavilo? Mě už ne!

Kdo by se chtěl neustále ládovat antibiotiky? Asi jenom blázen

Proto se s vámi podělím o své zkušenosti z let minulých i současných. Můžete to brát třeba jako stručné informace shromážděné na jednom místě. Možná se budou tyto informace hodit jako rychlé info, co dělat v případě potíží anebo možná spíše, co můžete udělat pro prevenci. Nebo vás osloví možnost vyhnout se antibiotikům a tím nezaťěžovat organismus.

Znáte to „Štěstí přeje připraveným“ .  Pojďme tedy na to.

Nejčastěji tímto onemocnění trpí ženy. Je to z důvodu krátké močové trubice, kterou se bakterie a viry snáze dostanou do celého ústrojí. Proto je velmi důležitá hygiena. Že to znáte? Jo jo jo já vím…..při močení se utíráte předem zezadu do předu nebo zezadu zepředu dozadu? Já jen, že tady to začíná! Nebo sex. Doporučuje se ihned po sexu buď sprcha a pokud se vám nechce do sprchy, opravdu postačí dostat ze sebe alespoň pár kapek moči. Pročistí se močová trubice a první % prevence máte za sebou.

I přesto, že si vždycky studuji odborné informace, mám ráda předávání informací krátce, stručně a výstižně. Ne jinak tomu bude i  v tomto článku. Co tedy můžete udělat dalšího, pokud se chcete vyvarovat zánětům nebo cítíte jejich začátek?

OVOCE a ZELENINA

Mrkněte, které ovoce a zelenina jsou vhodné jako prevence pro zdravé močové ústrojí nebo při akutních zánětech. Ovoce nejlépe syrové nebo ve formě smoothie. Ananas má opravdu rychlé účinky. Za mě víc než brusinky. Je to ovšem individuální.  Zeleninka jako obídek , ale vyhněte se smažení.  Přikládám recept třeba na oblíbenou pórkovou polévku , mrkni zde.

 NÁPOJE a BYLINKY

Obecně platí pravidlo pít, pít a pít. Dejte si pozor na dráždivé nápoje jako je kávička, džusíček a alkohol. To si opravdu, ale opravdu na chvilku odpusťte. A to vám doporučuji i přes to , že jsem milovnice vína.

Prolévejte svoje tělo urologickými čaji buď zakoupenými….podle mě je nejrychlejší způsob je zakoupení směsi od Lerosu nebo můžete použít ze svých nasbíraných a usušených zásob. Pít můžete i vodu. Důležité je zvýšené množství z důvodu pořádného výplachu celého ústrojí a odplavení všech záškodníků. Jako prevenci si můžete čas od času nasadit tinkturu z Lichořeřišnice nebo Zlatobýlu.

 PŘÍRODNÍ ANTIBIOTIKUM

Znáte takové to úsloví “ Kdo hledá, najde“? Já našla a děkuju, děkuju , děkuju za to. Takže se s vámi nakonec podělím i o toto zjištění. Narazila jsem na medicinální houbu. Na tento zázrak z Tibetských náhorních plošin nedám dopustit.  Je vhodný pro podporu ledvin, jater a plic. S touto houbou jsem zvládla zánět močového měchýře bez antibiotik. Za mě wau.

Dávkovala jsem jí podle pocitu a podle pálení. Ptáte se jestli jsem se nemohla třeba předávkovat? Nemohla! Nastudovala jsem o ní snad úplně všechno a protože byla používána jako životabudič na císařských dvorech, rázem jsem si přidala jako císařovna, která dopřává svému tělu to nejlepší CO může dostat.

Pokud budete chtít informace o dalších účincích této medicinální houby a kde jí sehnat nejvýhodněji tak mne kontaktujte a já vám velmi ráda zašlu odkaz.

Tady řešíme močové ústrojí a pokud se chcete vyhnout chemickým antibiotikům, využijte tuto přírodní možnost, která je na rozdíl od těch farmaceutických bez vedlejších účinků a zbytečné zátěže pro organismus. Tím zde sdílím nejen svoji osobní zkušenost s plnohodnotnou náhradou za antibiotika. Po využívání dávky na 1 měsíc  ještě používám ojedinělá probiotika, díky kterým nehrozí vaginální mykózy a k tomu vám pomohou dát organismus zcela do kupy a to s okamžitým účinkem.

Moje babička měla problém s ledvinami. Škoda, že jsem na tuto houbu nenarazila dříve. Tak ráda bych jí pomohla. Na druhou stranu jsem ráda, že jsem ji našla. Pomáhá nejen mě, ale díky mému jak osobnímu sdílení tak i sdílení zde na webových stránkám, dalším lidem. A to je pro mě nejvíc.

Doplňuje a rozhojňuje esenci ledvin JING

 TIPY a SHRNUTÍ NA ZÁVĚR

Je jasné, že byste měli odpočívat. Ženy a teď vám promlouvám do duše. Ono to prádlo na vás počká, nebojte se. I ostatní záležitosti počkají. Opravdu apeluji na dodržení klidu na lůžku!!! Dovolte si to a vydržte alespoň dva nebo tři dny odpočívat. Nikomu nepomůžete, pokud nebudete fit. Dopřejte odpočinek vašemu tělu ❤. I toto patří k rychlejšímu zotavení a dokonce i k sebelásce. Prospěje to nejen vám, ale i celému vašemu okolí.

Co dělat pro prevenci?

 • hygiena
 • pitný režim
 • zdravá strava
 • alespoň minimální pohyb
 • jednou za rok kůra z tinktury Lichořeřišnice
 • dvakrát do roka preventivně medicinální houbu
 • dvakrát do roka pročistit střeva kvalitními probiotiky

Co dělat při akutním zánětu?

 • zvýšený pitný režim
 • klid na lůžku
 • obratem nasadit výtažek z medicinální houby
 • nejíst a nepít nic dráždivého
 • zůstat v teple

Každý má jiné zkušenosti a vyzkoušené tipy. Pokud se chcete s námi o ně podělit, napište do komentáře pod článek. Velmi ráda zařadím vaše zkušenosti do články pro ostatní. Děkuji za ně a přeji hodně štěstí. Pro podrobné informace a kde sehnat medicinální houbu a kvalitních probiotika mě kontaktujte zde.

S přáním krásně prožitých dní